Tarife Ve Kampanyalar E-Devlet'ten Karşılaştırılabilecek

BTK duyurdu, tarife ve kampanyalar, e-Devlet'te karşılaştırılabilecek
Tarife Karşılaştırma E-devlet'ten yapılabilecek

Mobil telefon, internet gibi elektronik haberleşme alanındaki aboneliklerin kullanıcı sayısı günden güne artıyor. Aynı zamanda tarife ücretleri de yukarı yönlü sürekli bir artış sergiliyor. Aboneler kendileri için en uygun tarifeyi bulmak için araştırmalar yaparken bu işlemin kolaylaştırılmasını hedefleyen yeni bir sistemin hayata geçirileceği elektronik haberleşme alanında denetleyici ve düzenleyici kurum olan Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından duyuruldu.

BTK duyurdu, tarife ve kampanyalar, e-Devlet'te karşılaştırılabilecek

-Reklam-

 
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yürütülen çalışmalarla, elektronik haberleşme sektöründe faaliyet gösteren işletmecilerin telefon, internet ve televizyon tarife ile kampanyalarının e-Devlet Kapısı'ndan karşılaştırılması sağlanacak.

BTK'den yapılan açıklamaya göre, hazırlanan taslak düzenleme, işletmecilerin bireysel abonelik sözleşmesi kapsamında sundukları sabit internet, sabit telefon, televizyon, mobil telefon ve adrese dayalı mobil internet hizmetine ilişkin tarifelerini kapsayacak.

Konuma Özel Teklifler Görülebilecek

Vatandaşlar, talep ettikleri hizmet türüne göre filtrelemeler yaparak kendileri için en uygun tarifeye kolaylıkla ulaşabilecek. Sabit hizmetlerde, yerleşim yeri adresi seçilerek belirlenen konuma özel teklifler de karşılaştırılabilecek.

Birçok Detay Üzerinden Karşılaştırma Yapılabilecek

e-Devlet Kapısı üzerinden gösterilecek farklı işletmecilere ait tarife ve kampanya teklifleri, işletmeci, ortalama aylık ücret, ödeme tipi (faturalı/ön ödemeli), taahhüt süresi, kullanım hacimleri, bağlantı çeşidi, indirme/gönderme hız aralığı, azami cayma bedeli, öncül ücretler, varsa ek faydalara ve daha birçok detaya göre kıyaslanabilecek.

Cayma bedeli hesaplama robotu hizmetimize göz atabilirsiniz.

Tek Bir Noktadan Karşılaştırma İmkânı

31 Aralık'ta yürürlüğe girmesi öngörülen düzenlemeyle tüketicilerin, işletmecilerin tarife tekliflerini karşılaştırmak için her bir işletmecinin kendi internet sitesine ayrı ayrı erişmek yerine, tüm tarifelere tek bir platform vasıtasıyla ulaşabilmeleri ve söz konusu tarifeler arasında karşılaştırma yaparak kendileri için en uygun teklifleri seçmesi hedefleniyor.

E-devlet üzerinden sunulan tüketici hizmetlerine her geçen bir yenisi ekleniyor. Duyurulan yeni sistem hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Etiket

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.

Below Post Ad