Dilekçe Örnekleri

Ürün ya da hizmet satın aldıktan sonra bir sorun meydana geldiğinde konunun muhatabı olan firmaya sahip olduğumuz haklar çerçevesinde başvurarak bilgi ve çözüm talebinde bulunmaktayız. Bu talebimizi kimi zaman sözlü dile getirirken kimi zaman da yazılı olarak yani bir dilekçe ile ilgililere yöneltmekteyiz.

Sözlü şekilde başvurmanın ispat açısından zorluk taşıması nedeniyle firmalara şikayetlerimizi yöneltirken etkili ve doğru bir dilekçe ile yazılı olarak yapmayı sizlere tavsiye ediyoruz. 

 
 

Bu sayfamız da yukarıda verdiğimiz tavsiyemize paralel olarak gündelik hayatta meydana gelen ve şikayete konu olan belli başlı konular için sizlere örnek dilekçe bulma kolaylığı sağlama açısından oluşturulmuştur. 

Dilekçe sayısı zaman içerisinde artacaktır.

Dilekçe Örnekleri


Yorum Gönder

2 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.
 1. MERHABALAR
  EŞİMİ YAKLAŞIK 10 GÜN ÖNCE TÜRK TELEKOMDAN ARAYIP İNTERNET FİYATLARINA FAİŞ ZAM GELECEĞİ VE SİZE ÖZEL KAMPANYA YAPARAK 10. AYDA BİTECEK İNTERNETİNİZİ 112 TL DEN YARARLANDIRACAKLARINI SÖYLEMİŞLER.
  EŞİMDE KABUL ETMİŞ FAKAT TAHAÜT SÜREMİZ BİTMEDEN HEMEN YENİ FATURAYA GEÇİŞ YAPMIŞLAR.
  VE 15 GÜNLÜK CAYMA SÜREMİZ VAR İPTAL ETTİRMEK İSTİYORUZ DEDİĞİMİZDE ÖYLE BİR HAKKINIZ YOK 256 TL CAYMA BEDELİ İSTİYORLAR ODA SADECE 10 GÜN ÖNCESİ İŞLEM İÇİN İSTİYORLAR. BU KONUDA YAPILACAK BİŞEY VARMIDIR
  TEŞEKKÜRLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Şikayetiniz hakkında gerekli evrakları temin edip bağlı olduğunuz tüketici hakem heyetine başvuru yapmanız halinde sorunun çözüleceğini düşünüyoruz.

   İlginiz için teşekkür ederiz.

   Sil