Vodafone Yanımda İnteraktif Kampanya Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone Pop-Up Reklamları Kapatma
Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi Kapatma

Vodafone Pop Up Kapatma Nasıl Yapılır? Kapat 7232 Nedir? İnteraktif Kampanya Servisi Nasıl Kapatılıyor? Vodafone ekrana gelen teklifleri kapatma soruları Vodafone müşterileri tarafından sorulan soruların başında gelmektedir.

Cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle birlikte GSM operatörleri de iletişim sektöründe daha fazla satış yapmak ve kazanç sağlamak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunmaya başladı.

Bu çeşitli girişimlerin bir türü de İstenmeyen Bildirimler.

Vodafone tarafından uygulamaya geçirilen ''İnteraktif Kampanya Servisi'' isimli istenmeyen mesaj gönderimi özelliği kullanıcıların canını bir hayli sıkmakta.

 
 

Vodafone Pop Up Reklam Nedir?

Vodafone Pop Up Reklam, abonelerin telefon ekranlarında aniden çıkan ve ek paket satın alma ya da yeni tarifeye geçme teklifleri içeren onay istemli mesajlardır. Ekranda çıkan teklif için ''Kabul Et'' ve ''Reddet'' gibi seçenekler sunularak tercih yapılması istenmektedir.

Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi kapatma
Örnek Vodafone İnteraktif Kampanya Servis Teklifi

Vodafone Pop Up Reklam Mağduriyetleri

Vodafone aboneleri kullandıkları cep telefonlarının ekranında bir anda beliren kampanyaya geçmek için ‘’Kabul Et’’ ya da ‘’Vazgeç’’ seçenekli pop-up teklifler nedeniyle ciddi mağduriyetler yaşamaya devam ediyor.

Gelen teklif, ek pakete ilişkin olabileceği gibi yeni bir taahhütlü abonelik sözleşmesini de içerebiliyor. Hal böyle olunca da bir anlık dalgınlıkla gelen bildirimi onaylayan aboneleri daha sonrasında yeni kesintiler, fatura tutarları ve borçlar bekliyor.

Örneğin, onay verildiğinde abonenin mevcut taahhütlü aboneliğinden caydığı kabul edilerek yüksek tutarlı cayma bedeli borcu çıkabiliyor.

Özellikle çocuklar ve yaşlılar için ekranda aniden beliren bu gibi teklifler ciddi tehlike teşkil ediyor. Yaşanmış bir mağduriyet örneğini aşağıda paylaşıyoruz.

Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi Kapatma
Şikayetvar Sitesinde Paylaşılan Bir Kullanıcı Şikayeti☝

İnternet sayfalarında buna benzer Vodafone İnteraktif Kampanya Servisinden canı yanmış çok sayıda insanın şikâyetlerini görmek mümkün. Bu şikayetlerin bir sonucu olarak da Vodafone ekrana gelen teklifleri kapatma çözümü aranıyor.

Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone Yanımda uygulaması ile eşgüdümlü çalışan bildirim servisini kapatmak için Vodafone Yanımda uygulamasını kaldırabilirsiniz. Ancak kullanıcılar uygulama üzerinden kullanım bilgilerine, fatura borçlarına erişim sağladığı için bu yöntemin ilgi görmesini beklemiyoruz.

Kapat 7232 SMS Yöntemi 

Vodafone Müşteri Hizmetleri tarafından yapılan bilgilendirmede, İnteraktif Kampanya Servisi Kapatma yapılabildiği ve böylece bu özelliğin sona erdirilebileceği belirtildi. Buna göre kullanıcılar cep telefonlarının mesaj bölümünden ‘’KAPAT’’ yazıp 7232’ye kısa mesaj gönderdiklerinde Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi kapatma işleminin sağlandığı ifade edilmektedir.

Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi kapatma
Vodafone İnteraktif Kampanya Servisi Kapatma


Yine Vodafone Yanımda uygulamasının ‘’Ayarlar’’ bölümü üzerinden ‘’Veri Kullanım İzni’’ özelliğini kapatarak da Pop Up reklam mesajlarını engellemek mümkündür.

 
 

Vodafone servisleri kapatma konulu yazımızın faydalı olmasını diliyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.

Below Post Ad