Aras Kargo Takip

Aras kargo takip konusu hakkında detaylı bilgiler vererek doğru şekilde hareket etmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Bilindiği gibi kargo takibi, günümüzde daha çok internet üzerinde yapılan alışverişlerde ürünün teslim edilmesi aşamasında gündeme gelmektedir. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargoya verildiği bilgisi satıcı tarafından tüketicilere verilmekte ve kargo takip işlemi için bir sayı veya harf dizisinden oluşan kargo takip numarası düzenlenmektedir.

Aras Kargo Şirket Bilgisi

Aras kargo firması Türkiye'de aktif olarak faaliyet göstermekte olan bir kargo şirketidir. 1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama isimli oluşum aradan geçen 10 yılık bir sürenin ardından yani 1989 yılında taşımacılık alanında da faaliyete geçmiştir. Şirket bu adım ile Aras Kargo'nun temellerini atmıştır.

Kuruluşundan itibaren sektöre getirdiği yeniliklerle hizmet kalitesini geliştiren Aras Kargo, bugün 14 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 1000'e yakın şube, 5000'in üzerinde araçtan oluşan filosu ve 16 bin kişiye yakın uzman kadrosuyla, her gün 1 milyonun üzerinde kapı çalan ve Türkiye'nin en geniş erişim ağına sahip, öncü taşımacılık kuruluşudur.

Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde 1.500'ü aşkın yerleşim birimine hizmet götüren Aras Kargo, ayrıca 1600'e yakın yerleşim merkezinde faaliyet gösteren mobil servislerle, hizmet sınırlarını her geçen gün daha da genişleterek ilerlemeye devam etmektedir.

Aras Kargo Canlı Destek Müşteri Hizmetleri

Aras Kargo Çağrı Merkezi, verdiği hizmetler ile ilgili her türlü soru ve sorunlara yanıt vermek ve çözüm bulmak için çalışmaktadır. 444 25 52 numaralı telefon hattı ile haftanın 5 günü (Pazartesi-Cuma) 08:30-18:00 ve Cumartesi günleri 08:30-13:00 saatleri arasında doğrudan Aras kargo müşteri temsilcisine bağlanma mümkün olup sorun hakkında görüşülerek çözüm arayışı sağlanabilmektedir.

Aras Kargo İletişim

Aras kargo iletişim yolu olarak yukarıda belirttiğimiz 444 25 52 numaralı müşteri hizmetleri numarasına ilave olarak kargonuz hakkında bilgi alabilmek için Aras kargo şubeleri ile de iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Aras kargo şubeleri iletişim bilgilerine ulaşabilmek için başlığa tıklayabilirsiniz.

Aras Kargo Mail Adresi

Firma tarafından kamuoyuna ilan edilmiş açık bir mail adresi bulunmamaktadır. Ancak firma internet sitesi üzerinden talep bölümü oluşturarak Bize Yazın isimli bu alan ile tüketicilere iletişim imkanı sağlamıştır.

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Kargo taşıma sürekliliği olması gereken bir iş dalıdır. Vaat edilen sürede teslimat yapılabilmesi bu sürekliliğin korunmasına doğrudan bağlıdır. Bu nedenle kargo firmaları neredeyse haftanın her günü taşıma işlemi yapmaktadır.

Aras Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün sabah tam 09.00'da başlayıp akşam kapanış saati olan 18.00'a kadar hizmet vermektedir. Burada akıllara Aras kargo hafta sonu açık mı sorusu gelebilir. Hafta sonu sadece cumartesi günleri 09:30'dan 13:30'a kadar hizmet vermeye devam eden Aras kargo, Pazar günleri hizmet vermeye ara vermektedir.

Aras Kargo Takip Sorgulama

Her zaman müşteri temsilcisine ya da kargo şubelerine ulaşılamadığı bilinen bir gerçektir. Yoldaki kargonun bir takip numarası ile takip edilebilmesi tüketiciler için kargom nerede sorusuna pratik bir cevap alınmasını sağlamaktadır. Bu kolaylık ile tüketiciler kendilerine göre plan yapmakta ve teslimat anında hazır bulunmaktadır.

Aras kargo takip sorgulama yapabilmek için alıcıya dijital ortamdan ya da şubeden verilen bir takip numarası bulunmaktadır. Aras kargo takip numarası 13 hanelidir. Bu takip numarasını ilgili bölüme yazarak Aras kargom nerede sorunuza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Aras Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim şeklinde bir sorunun cevabını vermemiz gerekebilir. Yukarıda belirttiğimiz iletişim kanalları üzerinden kişisel bilgileriniz verilerek kargo takip numarası öğrenilebilmektedir.

Sorgulama için Aras kargo takip sorgulama sayfasına geçebilirsiniz.

Kargo taşımacılığı gelişmekte ve her geçen ilgi duyulan bir sektördür. Artan ilgi bir sektör için beraberinde aksaklıkları ve istenmeyen durumları getirmektedir. Kargo sektörü için istenmeyen durumlar kargonun kaybolması veya kargonuz hasar görmesidir. 

Böyle istenmeyen olaylar için tüketici haklarını bilmek atılacak adımların doğru olmasını sağlamaktadır. Bu süreçler için hazırlayıp sitemizde paylaştığımız yazılarımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kargo Hizmeti ve Tüketici Hizmetleri yazımız temel kuralları belirtmektedir.

Kaybolan Kargo İçin Ne Yapabilirim başlıklı yazımız atılacak adımları detayları ile açıklamaktadır.

Kayıp Kargo İçin Nasıl Tazmin Talebinde Bulunabilirim isimli yazı ile tazmin sürecinin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Her işlem yazılı bir şekilde başlamalıdır. Bunun için Kayıp Kargo Tazmin Dilekçesi Örneği sitemizde hazır beklemektedir.

Hesaplama araçları arasında bulunan Kargo Tazmin Bedeli Hesaplama Robotu meydana gelen zararı yaklaşık olarak ortaya çıkarmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.