Yurtiçi Kargo Takip

Yurtiçi kargo takip konusu hakkında detaylı bilgiler vererek doğru şekilde hareket etmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Bilindiği gibi kargo takibi, günümüzde daha çok internet üzerinde yapılan alışverişlerde ürünün teslim edilmesi aşamasında gündeme gelmektedir. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargoya verildiği bilgisi satıcı tarafından tüketicilere verilmekte ve kargo takip işlemi için bir sayı veya harf dizisinden oluşan kargo takip numarası düzenlenmektedir.

Yurtiçi Kargo Şirket Bilgisi

Yurtiçi Kargo, "Söz Verdiğimiz Gibi" sloganından hareketle 1982 yılında Dr. İbrahim Arıkan liderliğinde ve Arıkanlı Holding çatısı altında, Türkiye’deki ilk Türk kargo markası olarak kurulmuştur. Başlangıçta Türkiye'ye, sonrasında KKTC'ye gönderiler yapan firma 1996 yılından itibaren yurt dışına gönderiler yapmaktadır.

Günümüzde, 18 Bölge Müdürlüğü, 33 Aktarma Merkezi, 1200’den fazla birimi, 20.000’den fazla çalışanı ve 6000’in üzerinde araç filosu ile Türkiye'nin 81 ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hizmet sunan Yurtiçi Kargo, 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük kargo şirketlerinden biri olan çözüm ortağı Geopost ile birlikte müşterilerinin uluslararası gönderilerini dünyada 220’den fazla noktaya, bir başka deyişle dünyanın her yerine taşımaktadır.

Sektöründeki lider konumunu, nitelikli insan kaynağı, müşteri odaklı hizmet ve analitik yönetim felsefesi ile birleştiren Yurtiçi Kargo; mobilleşme ve inovasyondaki başarısıyla da sektöründe birçok firmaya öncülük etmektedir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri

Yurtiçi Kargo çağrı merkezine ulaşabilmek için 444 99 99 numaralı hattı aramanız gerekmektedir. Bu hat üzerinden gönderilerinizle ilgili tüm bilgilere ulaşabilir, diğer bilgi ihtiyaçlarınızı, kurye talebinizi veya öneri-şikâyetlerinizi iletebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo İletişim

Yurtiçi kargo iletişim yolu olarak yukarıda belirttiğimiz 444 99 99 numaralı müşteri hizmetleri numarasına ilave olarak kargonuz hakkında bilgi alabilmek için Yurtiçi kargo şubeleri ile de iletişime geçebilmeniz mümkündür.

Yurtiçi kargo şubeleri iletişim bilgilerine ulaşabilmek için başlığa tıklayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Kargo taşıma sürekliliği olması gereken bir iş dalıdır. Vaat edilen sürede teslimat yapılabilmesi bu sürekliliğin korunmasına doğrudan bağlıdır. Bu nedenle kargo firmaları neredeyse haftanın her günü taşıma işlemi yapmaktadır.

Yurtiçi Kargo hafta içi saat 08.30-18.00 arasında müşterilerine hizmet vermektedir. Burada akıllara Yurtiçi kargo hafta sonu açık mı sorusu gelebilir. 

Yurtiçi Kargo Hafta Sonu Çalışma Saatleri

Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında standart işleyişi devam etmekte olup, 13.00-17.00 saatleri arasında müşterileri gönderilerinin kabulü ve teslimi sadece şubelerde yapılmaktadır. 

Yurtiçi kargo cumartesi günü dağıtım yapıyor iken Pazar günleri hizmete kapalıdır.

Yurtiçi Kargo Takip Sorgulama

Her zaman müşteri temsilcisine ya da kargo şubelerine ulaşılamadığı bilinen bir gerçektir. Yoldaki kargonun bir takip numarası ile takip edilebilmesi tüketiciler için kargom nerede sorusuna pratik bir cevap alınmasını sağlamaktadır. Bu kolaylık ile tüketiciler kendilerine göre plan yapmakta ve teslimat anında hazır bulunmaktadır.

Yurtiçi kargo takip sorgulama yapabilmek için alıcıya dijital ortamdan ya da şubeden verilen bir takip numarası bulunmaktadır. Yurtiçi kargo takip numarası 12 hanelidir. Bu takip numarasını ilgili bölüme yazarak kargom nerede sorunuza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim şeklinde bir sorunun cevabını vermemiz gerekebilir. Yukarıda belirttiğimiz iletişim kanalları üzerinden kişisel bilgileriniz verilerek kargo takip numarası öğrenilebilmektedir.

Sorgulama için Yurtiçi kargo takip sorgulama sayfasına geçebilirsiniz.

Kargo taşımacılığı gelişmekte ve her geçen ilgi duyulan bir sektördür. Artan ilgi bir sektör için beraberinde aksaklıkları ve istenmeyen durumları getirmektedir. Kargo sektörü için istenmeyen durumlar kargonun kaybolması veya kargonuz hasar görmesidir.

Böyle istenmeyen olaylar için tüketici haklarını bilmek atılacak adımların doğru olmasını sağlamaktadır. Bu süreçler için hazırlayıp sitemizde paylaştığımız yazılarımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kargo Hizmeti ve Tüketici Hizmetleri yazımız temel kuralları belirtmektedir.

Kaybolan Kargo İçin Ne Yapabilirim başlıklı yazımız atılacak adımları detayları ile açıklamaktadır.

Kayıp Kargo İçin Nasıl Tazmin Talebinde Bulunabilirim isimli yazı ile tazmin sürecinin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Her işlem yazılı bir şekilde başlamalıdır. Bunun için Kayıp Kargo Tazmin Dilekçesi Örneği sitemizde hazır beklemektedir.

Hesaplama araçları arasında bulunan Kargo Tazmin Bedeli Hesaplama Robotu meydana gelen zararı yaklaşık olarak ortaya çıkarmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.