MNG Kargo Takip

MNG kargo takip konusu hakkında detaylı bilgiler vererek doğru şekilde hareket etmeniz için bu yazımızı hazırladık.

Bilindiği gibi kargo takibi, günümüzde daha çok internet üzerinde yapılan alışverişlerde ürünün teslim edilmesi aşamasında gündeme gelmektedir. Siparişiniz hazırlandıktan sonra kargoya verildiği bilgisi satıcı tarafından tüketicilere verilmekte ve kargo takip işlemi için bir sayı veya harf dizisinden oluşan kargo takip numarası düzenlenmektedir.

MNG Kargo Şirket Bilgisi

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. firmanın kayıtlı ticari unvanıdır.

2003 yılında kurulan MNG Kargo 850’den fazla şubesi, 9 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 27 aktarma merkezi, 35 minihub, 14 bölge müdürlüğü, 11.000’in üzerinde çalışanı, yaklaşık 3500 kara taşıma aracı ile hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye’nin lider kargo şirketlerindendir.

Sektörde ilk Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip kargo şirketi olan MNG Kargo, bu teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıp, el değmeden hatasız olarak hat araçlarına yükleyerek, hasarsız teslimat sağlamaktadır.

2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yatırım getirmeyi başaran Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve başta Haydar Sancak ile Suat Sancak olmak üzere, Sancak Ailesi 2017 yılında MNG Kargo’yu satın almıştır.

Türkiye’de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan, dünya standartlarındaki hizmet anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırmış olan MNG Kargo güçlenen sermaye yapısıyla teknolojik yatırımlarına devam etmektedir.

MNG Kargo Müşteri Hizmetleri

MNG Kargo Çağrı Merkezi, verdiği hizmetler ile ilgili her türlü soru ve sorunlara yanıt vermek ve çözüm bulmak için çalışmaktadır. 0(850) 222 06 06 numaralı telefon hattı ile haftanın 5 günü (Pazartesi-Cuma) 08:30-18:00 ve Cumartesi günleri 08:30-13:00 saatleri arasında doğrudan MNG kargo müşteri temsilcisine bağlanma mümkün olup sorun hakkında görüşülerek çözüm arayışı sağlanabilmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz numara aynı zamanda MNG Kargo Whatsapp İletişim Hattı olarak da kullanılmaktadır. Bu yöntemle canlı destek alınabilecektir.

MNG Kargo İletişim

MNG kargo iletişim yolu olarak yukarıda belirttiğimiz 0(850) 222 06 06 iletişim numarasına ilave olarak kargonuz hakkında bilgi alabilmek için MNG kargo şubeleri ile de iletişime geçebilmeniz mümkündür.

MNG kargo şubeleri iletişim bilgilerine ulaşabilmek için başlığa tıklayabilirsiniz.

MNG Kargo Çalışma Saatleri

Kargo taşıma sürekliliği olması gereken bir iş dalıdır. Vaat edilen sürede teslimat yapılabilmesi bu sürekliliğin korunmasına doğrudan bağlıdır. Bu nedenle kargo firmaları neredeyse haftanın her günü taşıma işlemi yapmaktadır.

MNG Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün sabah tam 08.30'da başlayıp akşam kapanış saati olan 18.00'a kadar hizmet vermektedir. Burada akıllara MNG kargo hafta sonu açık mı sorusu gelebilir. Hafta sonu sadece cumartesi günleri 08:30'dan 14:00'a kadar hizmet vermeye devam eden MNG kargo, Pazar günleri hizmet vermeye ara vermektedir.

MNG Kargo Takip Sorgulama

Her zaman müşteri temsilcisine ya da kargo şubelerine ulaşılamadığı bilinen bir gerçektir. Yoldaki kargonun bir takip numarası ile takip edilebilmesi tüketiciler için kargom nerede sorusuna pratik bir cevap alınmasını sağlamaktadır. Bu kolaylık ile tüketiciler kendilerine göre plan yapmakta ve teslimat anında hazır bulunmaktadır.

MNG kargo takip sorgulama yapabilmek için alıcıya dijital ortamdan ya da şubeden verilen bir takip numarası bulunmaktadır. MNG kargo takip numarası 12 hanelidir. Bu takip numarasını ilgili bölüme yazarak kargom nerede sorunuza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

MNG Kargo takip numaramı nasıl öğrenebilirim şeklinde bir sorunun cevabını vermemiz gerekebilir. Yukarıda belirttiğimiz iletişim kanalları üzerinden kişisel bilgileriniz verilerek kargo takip numarası öğrenilebilmektedir.

Sorgulama için MNG kargo takip sorgulama sayfasına geçebilirsiniz.

Kargo taşımacılığı gelişmekte ve her geçen ilgi duyulan bir sektördür. Artan ilgi bir sektör için beraberinde aksaklıkları ve istenmeyen durumları getirmektedir. Kargo sektörü için istenmeyen durumlar kargonun kaybolması veya kargonuz hasar görmesidir.

Böyle istenmeyen olaylar için tüketici haklarını bilmek atılacak adımların doğru olmasını sağlamaktadır. Bu süreçler için hazırlayıp sitemizde paylaştığımız yazılarımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kargo Hizmeti ve Tüketici Hizmetleri yazımız temel kuralları belirtmektedir.

Kaybolan Kargo İçin Ne Yapabilirim başlıklı yazımız atılacak adımları detayları ile açıklamaktadır.

Kayıp Kargo İçin Nasıl Tazmin Talebinde Bulunabilirim isimli yazı ile tazmin sürecinin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Her işlem yazılı bir şekilde başlamalıdır. Bunun için Kayıp Kargo Tazmin Dilekçesi Örneği sitemizde hazır beklemektedir.

Hesaplama araçları arasında bulunan Kargo Tazmin Bedeli Hesaplama Robotu meydana gelen zararı yaklaşık olarak ortaya çıkarmaktadır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Kuralları: 1. Saldırgan nitelikte ve hakaret içeren yorum yapmak yasaktır. 2. Yazım ve dil bilgisi kurallarına özen göstermenizi rica ediyoruz. 3. Belirtilen kurallara uygun yorumlar kısa süre içinde onaylanacaktır.